Atrakcje

Termy Merano

Uzdrowiskowe Termy Merano w Południowym Tyrolu leżą w samym centrum miasta. Sercem term jest sześcian ze szkła i stali, ozdobiony elementami z drewna. Wokół rozciąga się pięciohektarowy park porośnięty śródziemnomorską roślinnością. Termy Merano, przy projektowaniu których brał udział światowej sławy włoski architekt Matteo Thun, są uznawane za dobry przykład nowoczesnej architektury w alpejskiej scenerii. Szklane elewacje sprowadzają przyrodę do wnętrza, a z odgrzewanych odkrytych basenów roztacza się widok na park krajobrazowy Texelgruppe.
Oprócz dwunastu odkrytych basenów w tych jedynych termach Południowego Tyrolu znajduje się 13 krytych basenów i rozległa strefa saun i spa. Lecznicza woda termalna pochodzi ze źródeł na pobliskiej przełęczy Vigiljoch. Własna linia kosmetyków z jabłek i dostępne wyłącznie tutaj naturalne produkty z Południowego Tyrolu znajdują wiele zastosowań podczas zabiegów pielęgnacyjnych, jak kąpiel w sianie, peeling pestkami winogronowymi, czy ziołowy masaż.

Schroniska i górskie chaty w Val Senales

Tradycyjne chaty w Val Senales serwują klasyczne dania kuchni alpejsko-śródziemnomorskiej — od jagnięciny z polentą do deseru Schneemilch. Wysportowani smakosze degustują organiczne wina i sery w kolejnych chatach położonych na szlaku Glacier Wine Ralley. Ze słonecznych tarasów najwyżej położonych schronisk Południowego Tyrolu narciarze podziwiają fascynujące środowisko lodowca Hochjochferner skąpane w łagodnym wczesnowiosennym słońcu.

Ötzi

Odkrycie mumii lodowej Ötzi w dolinie Val Senales/Schnalstal wywołało sensację na całym świecie. Dzięki człowiekowi lodu, który jest przechowywany w muzeum archeologicznym w Bolzano, prowadzone od 25 lat badania przynoszą coraz to nowe informacje na temat warunków życia ludzi w epoce neolitu. Muzeum archeoParc Schnals pokazuje, jak wyglądało życie Ötzi’ego, a liczne archeologiczne szlaki turystyczne prowadzą do miejsc, gdzie dokonano ważnych znalezisk z okresu neolitu.
Wyprawy Ötzi Glacier Tour wiodą śladami Ötzi’ego do miejsca jego odkrycia na przełęczy Tisenjoch. Człowiek lodu posłużył też jako inspiracja do stworzenia słuchowiska Inside Ötzi oraz dźwięcznej Fanfary na cześć Ötzi’ego.

Grota lodowa

Ukryta w głębi lodowca jaskinia lodowa pozwala odwiedzającym zajrzeć do fascynującego świata śniegu i lodu. Zanurz się w chłodzie lodowca. Lodowa grota zlokalizowana na wysokości blisko 3 000 metrów nad poziomem morza i oferuje intensywne chwile w wiecznym lodzie. Organizujemy wycieczki na nartach do groty lodowej, podczas 3-godzinnej wycieczki zapewniamy niezapomniane wrażenie i przepiękne widoki.